Adres Janowa Góra 3b, 57-550 Stronie Śląskie
Telefon +48 882-507-981
Poczta info@wichrowewzgorze.pl

Atrakcje okolicy

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Jaskinia Niedźwiedzia jest wyjątkowa pod wieloma względami. Turystów zachwyca przede wszystkim różnorodna i dobrze zachowana szata naciekowa jaskini.

5 km długości korytarzy i sal
głębokość ponad 100m
BILETY OD 20 ZŁ sprawdź!
Jaskinia Niedźwiedzia

Poziom górny zachowany jest szczątkowo. Poziomem środkowym biegnie udostępniona dla turystów niezwykle atrakcyjna trasa turystyczna z niepowtarzalną i dobrze zachowaną szatą naciekową jaskini oraz dużą ilością kości zwierząt epoki lodowcowej. Partie dolne są niedostępne dla turystów. Powstanie Jaskini Niedźwiedziej wiąże się ściśle z występowaniem skał węglanowych. Marmury wchodzące w skład budowy geologicznej Masywu Śnieżnika są wieku prekambryjskiego (ok. 600 mln lat).






Śnieżnik

Lubisz wędrować po górach, podziwiać piękne widoki i cieszyć się niczym nie zakłóconą przyrodą? Koniecznie wybierz się na wycieczkę na Śnieżnik.

2h drogi od pensjonatu do schroniska
piękne widoki ze szczytu
WYSOKOŚĆ 1425 M N.P.M.
Śnieżnik

Śnieżnik (1425 m. n.p.m.) jest najwyższym szczytem Masywu Śnieżnika oraz w polskich Sudetach Wschodnich. Za względu na znaczną różnicę wysokości pomiędzy Śnieżnikiem a okolicznymi szczytami wyrasta znacząco ponad otaczające szczyty – jednak najlepszy widok na szczyt jest od południa z Czech, gdzie nie jest zasłonięty przez okoliczne góry. Wysokość oraz usytuowanie Śnieżnika tworzy z niego doskonały punkt widokowy.






Kopalnia uranu w Kletnie

Zwiedzając labirynt kolorowych korytarzy przeniesiesz się w czasie i odbędziesz prehistoryczną podróż przedstawiającą 500 milionów lat ewolucji na tle historii geologicznej Masywu Śnieżnika.

400 m chodników
zwiedzanie trwa 45 minut
BILETY OD 16 ZŁ
Kopalnia uranu

Poznasz rekonstrukcję map paleogeograficznych, powstawanie kontynentów oraz ich dryf, szereg procesów skałotwórczych i minerałotwórczych, powstawanie pierwszych organizmów oraz wymieranie gatunków. Wizytówką trasy są kolorowe wystąpienia miejscowych minerałów takich jak: fluoryt, ametyst, kwarc mleczny, baryt, chalkopiryt, chalkozyn czy malachit. Kolekcja starych map, lamp olejowych, naftowych, karbidowych oraz innego sprzętu górniczego przybliży ciężką pracę górnika od średniowiecza po czasy współczesne.